Aktualności

UWAGA: kolejna zbiórka 29 maja 2015 r.

Na początku kwietnia uczniowie chcąc aktywnie uczestniczyć w konkursie na „Szkołę w mieście bez elektrośmieci”, rozwieszali plakaty o przeprowadzanej akcji, zachęcali sąsiadów do przywożenia na teren szkoły elektrośmieci. Wysłano informacje o zbiórce na stronę szkoły i gminy. Dodatkowo o akcji poinformował ksiądz proboszcz. Informację o naszej akcji zamieściła również Nowa Trybuna Opolska. Zbiórkę elektrośmieci zaplanowano na piątek 24 kwietnia kiedy w naszej szkole obchodzono Dzień Ziemi. Transmisję z akcji przeprowadziła telewizja TVP Opole. W tym dniu „Bajkę o Jasiu Śmiecialskim” przedstawiła klasa druga. Pani koordynator akcji podsumowała zbiórkę elektrośmieci w ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci”. Do godziny 900 zebrano ponad 1900 kg elektrośmieci.

Nagranie można obejrzeć w Internecie: http://opole.tvp.pl/19790839/24-kwietnia-2015
(Od 9 minuty 20 sekundy kuriera TVP Opole)

Ze względu na nadal dostarczane elektrośmieci ogłoszono kolejną zbiórkę na 29 kwietnia, zebrano wtedy ponad 1700 kg. Kolejna akcja jest zapowiedziana na 29 maja, nadal prosimy o dalsze przynoszenie elektrośmieci.

W naszej szkole w akcję bardzo mocno zaangażowali się rodzice, nauczyciele i mieszkańcy.

Bożena Morawska – Jednoróg – koordynator akcji