Aktualności

29 kwietnia uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łubnianach uczestniczyli w V Festiwalu Pozytywnych Wartości im. św. Tereski od Dzieciątka Jezus, pod hasłem „Moim powołaniem jest Miłość (…) Kto chce być wielkim, niech się stanie małym…” , zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bieńkowicach, w województwie śląskim. Patronat nad imprezą objęli Ordynariusz Diecezji Opolskiej – ks. bp Andrzej Czaja oraz Biskup pomocniczy Archidiecezji Częstochowskiej – ks. bp Antoni Długosz, obecni na festiwalu. Celem spotkania było między innymi przybliżenie życia św. Tereski od Dzieciątka Jezus, ewangelizacja młodego pokolenia, prezentacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży oraz integracja z osobami niepełnosprawnymi.

Uczniowie z Łubnian zaprezentowali się w konkurencjach: literackiej – Julia Kołodziej i Kamil Blaszczyk z klasy VI oraz Natalia Grala i Maksymilian Nalewaja z klasy V, a także muzycznej – zespół „Czterolistne” w składzie: Julia Grala, Roksana Krafczyk, Wanessa Mocza i Julia Szymańska z klasy IV.

Wyniki zmagań konkursowych przeszły najśmielsze oczekiwania naszej reprezentacji, gdyż pomimo licznej i silnej konkurencji, młodzi literaci zdobyli zaszczytne miejsca, Maksymilian Nalewaja                I miejsce a Natalia Grala III miejsce, natomiast zespół „Czterolistne” zajął II miejsce.

Zwycięskie prace literackie, docenione przez Jury spośród 27 nadesłanych z klas IV-VI, z terenu województwa opolskiego i śląskiego, to listy do redakcji czasopisma, opowiadające o bliskiej osobie, która swoim postępowaniem mogłaby być wzorem dla innych. Maksymilian w swojej pracy opisał Dziadków ze strony mamy – Marię i Oswalda Gawliców, a Natalia przedstawiła życie Babci Janiny Gędźby. Prace zostały napisane po kierunkiem pani Jolanty Begińskiej.

Opiekunem zespołu muzycznego był pan Krzysztof Chaliński, zarazem autor i kompozytor zwycięskiej piosenki „Jeśli kochasz”.

W trakcie zmagań konkursowych uczniowie uczestniczyli w warsztatach doskonalących sztukę radiową i dziennikarską a także w zakresie emisji głosu i próbek śpiewu klasycznego, prowadzonych przez profesjonalistów : panią Katarzynę Zawadzką z Radia Opole oraz panią Brygidę Tomalę i ks. Bogdana Kicingera.

Oprócz wielu atrakcji podczas festiwalu oraz wspaniałej gościnności organizatorów, bardzo interesującym stało się spotkanie z ks. bp Andrzejem Czają, pod hasłem „Poznaj swojego pasterza”, na którym biskup przybliżył zebranym zagadnienia dotyczące własnego życia.

V Festiwal Pozytywnych Wartości w Bieńkowicach był dla wszystkich uczestników wielkim przeżyciem i na długo pozostanie w naszej pamięci!