Aktualności

W piątek 24 kwietnia w PSP Łubniany obchodzono Dzień Ziemi. Towarzyszyła nam telewizja TVP Opole. Apel rozpoczął się przygotowaną przez panią Katarzynę Matyjaszczyk i klasę drugą „Bajką o Jasiu Śmiecialskim”. Zaśmiecający środowisko leśne Jaś, został przykładnie ukarany przez leśne zwierzęta i musiał przyrzec, że już nigdy więcej nie będzie wyrzucał śmieci do lasu, niszczył leśnych roślin oraz głośno zachowywał się w środowisku dziko żyjących zwierząt. Ponadto nauczył się segregować odpady. Pełna humoru inscenizacja była nauką dla wszystkich obecnych na apelu. Pani Bożena Morawska –Jednoróg krótko przybliżyła tematykę tegorocznego Dnia Ziemi „Z energią zmieńmy źródła”. Jednocześnie podsumowała towarzyszącą obchodom zbiórkę elektrośmieci w ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci”. Do godziny 900 zebrano ponad 1900 kg elektrośmieci. Dodatkowo omówiono wyniki współzawodnictwa klas w drugim programie „Stań po zielonej stronie mocy”.
Po apelu można było oglądać Stół Darów Ziemi, na którym były płody ziemi, fragment ula. Społeczności uczniowskiej zaprezentowano również zabawki solarne wykonane przez uczniów kółka przyrodniczo – turystycznego oraz makietę wykonaną przez klub 4 H.
wszystkim klasom rozdano doniczki i nasiona oraz ogłoszono konkurs na najlepsze uprawy. Dodatkowo klasa V zagospodarowała skalniak.

Nagranie TVP Opole można obejrzeć w Internecie: http://opole.tvp.pl/19790839/24-kwietnia-2015
(Od 9 minuty 20 sekundy Kuriera Opolskiego TVP Opole).

Bardzo dziękujemy rodzicom, uczniom, księdzu proboszczowi za włączenie się naszą akcję zbiórki elektrośmieci.