Aktualności

Drużyna dziewcząt z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łubnianach zdobyła MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA w „MAŁYM OLIMPIJCZYKU”. Zawody finałowe odbyły się 26.03.2015 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Władysława Piechoty w Krapkowicach. W finale startowało sześć drużyn, które wcześniej pokonały kolejne szczeble kwalifikacji. I tak dziewczęta z Łubnian wygrały MISTRZOSTWA GMINY ŁUBNIANY (12.02.2015), PÓŁFIANAŁ POWIATOWY (14.02.2015), MISTRZOSTWA POWIATU (26.02.2015) oraz PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI (4.03.2015).

„MAŁY OLIMPIJCZYK” to dyscyplina, w której startują dziewczęta i chłopcy z klas IV i młodszych. Uczniowie rywalizują w 8 konkurencjach o charakterze szybkościowym, zwinnościowym, skocznościowym, a także technicznym. Są to: prowadzenie piłki slalomem kijem hokejowym, kozłowanie piłki ręcznej slalomem, skoki z piłką pomiędzy kolanami, bieg z piłką lekarską, skoki zajęcze i przewrót w przód na materacu, przejście przez szarfę i przewrót w przód na materacu, przeskok nad płotkiem  i przejście pod płotkiem oraz skoki obunóż.
Mistrzostwa miały bardzo uroczystą ceremonię, nawiązującą w swoim charakterze do igrzysk olimpijskich. Było więc wniesienie flagi państwowej i olimpijskiej, zapalenie znicza olimpijskiego. Zawodnicy i sędziowie złożyli przysięgę olimpijską o rozgrywaniu zawodów w duchu fair play.
Odczytano apel olimpijski.
Przebieg zawodów był bardzo emocjonujący. Dziewczęta z Łubnian już w pierwszej konkurencji objęły prowadzenie i do końca zawodów systematycznie powiększały przewagę nad rywalami. Końcowa klasyfikacja wyglądała następująco.

  1. PSP Łubniany 41 punktów
  2. PSSP 5 Krapkowice 35, 5
  3. PSP 2 Głuchołazy 33,5
  4. SP 4 Namysłów 28
  5. ZS Lisięcice 16
  6. ZS 1 OS Brzeg 14

Należy dodać, że w klasyfikacji szkół za rok szkolny 2013/2014 w ramach WOJEWÓDZKICH IGRZYSK SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO ZS 1 OS Brzeg zajęło 1 miejsce, SP 4 Namysłów 2 miejsce, PSSP 5 Krapkowice 3 miejsce, PSP 2 Głuchołazy 6 miejsce. PSP Łubniany w tej klasyfikacji zajęło 18 miejsce (sklasyfikowano 133 szkoły). W pierwszej dwudziestce znalazły się trzy szkoły wiejskie i aż 9 szkół z klasami sportowymi.
Tak więc dziewczęta z Łubnian wygrały z najlepszymi.