Aktualności

Dnia 13.01.2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Łubnianach odbyło się spotkanie ze znanym opolskim Olimpijczykiem Januszem Trzepizurem oraz lekkoatletą Konradem Owczarkiem. Cała impreza odbywała się w sali gimnastycznej. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie z naszej szkoły, którzy byli przebrani w stroje gimnastyczne. Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej z nich nasz mistrz przedstawił założenie nowego projektu „Kids Athletic”, którego jest koordynatorem. Pan Janusz Trzepizur opowiadał o swoich treningach i zmaganiach sportowych. Reprezentował on Polskę na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie w 1980 roku zdobywając 12 miejsce. Jego rekord życiowy to 2,32m w skoku wzwyż. Wynik ten osiągnął na mistrzostwach Europy w Mediolanie. W 1982 r. zdobył nagrodę „Złote Kolce”. Uczniowie zadawali pytania, na które pan Janusz chętnie odpowiadał.

W drugiej części odbyła się „Lekcja z Mistrzem”, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie. Lekcja rozpoczęła się rozgrzewką dla wszystkich uczniów prowadzoną przez sportowców. W dalszej części uczniowie zostali podzieleni na grupy, dla których były przygotowane poszczególne konkurencje, między innymi skok o tyczce, rzut rakietą, rzut piłką o wadze 1kg, rzut dyskiem, skoki przez płotki. Wszyscy chętnie i z dużym zaangażowaniem brali udział w zajęciach.

Na zakończenie spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcia oraz uczniowie otrzymali autografy. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Podczas imprezy uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy dotyczących sportu, a w szczególności lekkoatletyki. Mamy nadzieję, że w przyszłości zorganizujemy spotkanie z innym znanym sportowcem Opolszczyzny.