Aktualności

Dnia 10 października 2014 20 osobowa grupa uczniów: członków i sympatyków SKKT PTTK w naszej szkole uczestniczyła w jubileuszowym X Rajdzie „Spacerkiem za miasto”. Opiekunami naszej grupy tradycyjnie byli pani Bożena Morawska – Jednoróg oraz pan Krzysztof Chaliński. Siedmiokilometrowa trasa prowadziła z Opola wałami nad kanałem i Odrą, następnie bocznymi drogami do Sławic. Maszerowało łącznie ponad 100 uczestników z 5 szkół. W trakcie trasy uczniowie podziwiali piękno przyrody, rozpoznawali drzewa, mogli podziwiać rodzinę łabędzi na stawku, wymieniać informacje z uczestnikami z innych szkół. Na mecie rajdu po dobrej zupie odbyły się konkursy , w których z bardzo dobrej strony pokazali się uczniowie PSP Łubniany.

Pierwszym konkursem sportowym był rzut piłką lekarską , w którym Przemysław Matyschok zajął III miejsce. W konkursie Hula Hop I miejsce zajęła Oliwia Westfal, w prowadzeniu piłki na czas najlepszy był Oliwer Leckner (I m.). W konkursie plastycznym również I miejsce zajęła Patrycja Grala.

W trakcie oczekiwania na wyniki wszyscy wspólnie śpiewali piosenki turystyczne.

Uwaga:

Relację z rajdu Spacerkiem za miasto i wypowiedzi naszych uczniów będzie można usłyszeć w Radiu Opiole w audycji Obieżyświat w sobotę 25.10. o godzinie 8.15- 8.30.

 

Opiekunowie z SKKT nr 32

Bożena Morawska – Jednoróg

Krzysztof Chaliński