Aktualności
Zdobyły pierwsze miejsce w gminie, wygrały półfinał powiatu w Tarnowie Opolskim, zwyciężyły w mistrzostwach powiatu w Chróścinie Opolskiej, natomiast w półfinale wojewódzkim w Głuchołazach zajęły drugie miejsce i awansowały do finału wojewódzkiego, w którym sięgnęły po tytuł Mistrzyń Województwa w Małym Olimpijczyku! To drugie po grze w dwa ognie Mistrzostwo Województwa zdobyte w ciągu miesiąca przez dziewczęta z klasy czwartej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łubnianach. Finał wojewódzki odbył się 10 marca w Hali GOSiR w Głuchołazach.  W pokonanym polu dziewczęta z Łubnian zostawiły: PSP nr 2 Głuchołazy (2 miejsce), PSP Namysłów (3 miejsce), PSP Wołczyn (4 miejsce), PSP nr 11 Kędzierzyn-Koźle (5 miejsce) i ZSO Krapkowice  (6 miejsce).
Bardzo rzadko w historii współzawodnictwa sportowego w naszym województwie dochodziło  do sytuacji, kiedy w jednym roku szkolnym uczniowie tej samej szkoły zdobywali mistrzostwa w grze w dwa ognie oraz w Małym Olimpijczyku. Ten wielki sukces sportowy został osiągnięty dzięki ciężkiej i systematycznej pracy dzieci na sportowych zajęciach pozalekcyjnych, na które uczęszczały już od drugiej klasy oraz na lekcjach wychowania fizycznego. Mistrzynie Województwa wystąpiły   w składzie (stoją od prawej): Justyna Holeczke, Wiktoria Nowak, Aleksandra Pilipowska, Zofia Sobków, Oliwia Gregorczyk, Katarzyna Melcer, Oliwia Baron, Wiktoria Jambor,  Anna Sowa i Weronika Jambor.
Drużyna - złote dziewczyny
W tym samym finale brali udział chłopcy z Łubnian, którzy przeszli przez wszystkie szczeble eliminacji. Walczyli dzielnie do końca i w konsekwencji zdobyli brązowe medale. Lepsi okazali się chłopcy z Wołczyna i z PSP nr 2 Głuchołazy. Na czwartym miejscu uplasował się Namysłów, piątym Krapkowice, na szóstym PSP nr 11 Kędzierzyn-Koźle.
Skład drużyny chłopców (stoją od lewej): Rafał Szędzielorz, Jacek Warzyc, Adam Bednarski, Dawid Broniszewski, Dominik Matkowski, Jakub Koziol, Dawid Kołsut, Dawid Faltin, Hubert Felix.
Drużyna - brązowi chłopcy
Nasi mali sportowcy na zawodach byli dopingowani przez swoje mamy, które z wielkim zaangażowaniem dodawały im wsparcia i pozytywnej energii.
Mały olimpijczyk to 8 konkurencji o charakterze szybkościowym, zwinnościowym, skocznościowym, a także technicznym. Są to: prowadzenie piłki slalomem kijem hokejowym, kozłowanie piłki ręcznej slalomem, skoki z piłką pomiędzy kolanami, bieg z piłką lekarską, skoki zajęcze i przewrót w przód na materacu, przejście przez szarfę i przewrót w przód na materacu, przeskok nad płotkiem  i przejście pod płotkiem oraz skoki obunóż. Konkurencje wydają się całkiem łatwe ale już podczas wykonywania pierwszej można połamać sobie nogi potykając się o kij hokejowy lub stojaki.