Aktualności

W Publicznej Szkole Podstawowej w Łubnianach odbył się 9.05.2012 Finał Wojewódzkich Igrzysk LZS w mini piłce siatkowej dziewcząt szkół podstawowych. Prawo startu w finale wywalczyły cztery drużyny, które zostały wyłonione w eliminacjach gminnych, wojewódzkich oraz półfinałach wojewódzkich. Oprócz gospodarzy w finale udział wzięły drużyny ze szkół w Domaszowicach, Chróścicach i Ujeździe. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał Wójt Gminy Łubniany pan Krystian Baldy. Do sportowej rywalizacji w duchu fair play i gorącego, ale kulturalnego kibicowania zachęcała dyrektor szkoły pani Wiesława Palt oraz dyrektor GZEAS-u pani Beata Bort.

W finale rozegrano sześć meczy systemem ,, każdy z każdym” . Dziewczęta z Łubnian wywalczyły drugie miejsce i zdobyły tytuł wicemistrzyń województwa opolskiego. W pierwszym meczu zwyciężyły z Ujazdem w setach 2 : 1. W drugim poniosły porażkę z późniejszymi mistrzyniami z Domaszowic 0 : 2. W meczu o drugie miejsce pokonały Chróścice 2 : 0.

Końcowa kolejność:

1 . SP Domaszowice
2 . PSP Łubniany
3 . PSP Chróścice
4 . PSP Ujazd
Najlepszą zawodniczą mistrzostw została Patrycja Wojnarowska z Domaszowic.
Medale i puchary wręczył przewodniczący Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS pan Gerard Halama , który dokonując ceremonii zamknięcia mistrzostw wyraził swoje uznanie dla poziomu gier i organizacji zawodów.

Poniżej fotograficzna relacja.