Aktualności

Uczniowie z PSP w Łubnianach trzykrotnie wywalczyli awans do finałów wojewódzkich w mini piłce siatkowej. Dwukrotnie uczynili to w ramach Igrzysk LZS szkół wiejskich (drużyna dziewcząt i chłopców) oraz w rozgrywkach dziewcząt kl. V „Kinder+Sport”. W Wojewódzkich Igrzyskach LZS szkół wiejskich dziewczęta i chłopcy z Łubnian wygrali najpierw turnieje eliminacyjne (dziewczęta w Łubnianach, chłopcy w Brożcu) awansując do półfinału, a następnie w półfinałach wywalczyli drugie lokaty, co dało im awans do finałów wojewódzkich.

Skład drużyny dziewcząt: Dominika Stawecka, Adrianna Boczkowska, Sara Leckner, Łucja Trela, Anna Sowa, Zofia Kamińska, Anita Rossa, Maria Nalewaja, Oliwia Wojciechowska, Dominika Westfal.
Skład drużyny chłopców: Krzysztof Tront, Piotr Borosz, Waldemar Porwol, Kamil Speda, Rafał Stawecki, Mateusz Bewko, Jacek Warzyc, Paweł Filipp, Dawid Broniszewski.
Duży sukces osiągnęła także drużyna dziewcząt kl. V, która startując w wojewódzkim turnieju eliminacyjnym rozgrywek „Kinder+Sport” w Paczkowie zajęła 2 miejsce i awansowała do finału wojewódzkiego. W Paczkowie. startowało 12 drużyn z Nysy, Kluczborka, Olesna, Paczkowa, Domaszowic. W rywalizacji z tymi drużynami nasze dziewczyny zagrały bez kompleksów i z wielką ambicją. Wygrały między innymi z Nysą i Kluczborkiem. Sukces ten osiągnęły: Anita Rossa, Sara Leckner, Dominika Stawecka, Anna Sowa  (na zdjęciu od lewej).