Aktualności

Gala Podsumowująca Wojewódzkie Igrzyska LZS Młodzieży Szkół Wiejskich za rok 2014

 

                               „Zanim coś osiągniesz, musisz czegoś od siebie wymagać”

                                                                                                             M. Jordan

 

24 października 2014 r. w Łubniańskim Ośrodku Kultury odbyła się gala podsumowująca Wojewódzkie Igrzyska LZS Młodzieży Szkol Wiejskich za rok 2014. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Łubnianach była organizatorem tej prestiżowej imprezy.

W uroczystości wzięli udział : Wójt Gminy Łubniany pan Krystian Baldy , przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Opolu pan Gerard Halama – przewodniczący oraz pan Jan Siekaniec – sekretarz, główny sędzia zawodów lekkoatletycznych pani Bożena Hasji-Domagała, olimpijczyk, kierownik Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego im. Opolskich Olimpijczyków, reprezentant Marszałka Województwa Opolskiego pan Janusz Trzepizur,   starszy wizytator Opolskiego Kuratorium Oświaty w Opolu pan Piotr Dańkowski, dyrektor Łubniańskiego Ośrodka Kultury w Łubnianach pan Krystian Czech, dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół w Dąbrówce Łubniańskiej pani Beata Bort oraz zaproszeni dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie najlepszych szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa opolskiego. W Wojewódzkich Igrzyskach LZS – 2014 wzięło udział 67 szkół podstawowych i 39 szkół gimnazjalnych. Ogółem startowało 1672 zawodników szkół podstawowych i 1424 zawodników szkół gimnazjalnych z całego województwa. Uczniowie rywalizowali w grach zespołowych: koszykówki, piłki ręcznej, siatkówki oraz w 12 konkurencjach lekkoatletycznych. Ogółem w finale lekkoatletycznym uczestniczyło 436 zawodników ze szkół podstawowych oraz 392 zawodników ze szkół gimnazjalnych z naszego województwa.

Najlepsze szkoły zostały nagrodzone pucharami oraz sprzętem sportowym. Wśród szkół podstawowych w klasyfikacji generalnej zwyciężyła po raz drugi z rzędu Publiczna Szkoła Podstawowa w Łubnianach zdobywając największą liczbę punktów 359, na drugim miejscu uplasowała się szkoła z Domaszowic – 340 punktów, na trzecim PSP z Domaradza-320 punktów. Kolejne miejsce zajęły PSP z Pokoju – 285 pkt, PSP ze Strojca – 255 pkt, PSP z Popielowa – 245 pkt.

W kategorii szkół gimnazjalnych klasyfikacja przedstawiała się następująco:

I m   PG Korfantów – 604 pkt

II m PG Dobrzeń Wielki – 432 pkt

III m PG Domaszowice – 407 pkt

IV m PG Pokój – 371 pkt

V m PG Stare Siołkowice – 359 pkt

VI m PG Świerczów – 311,5 pkt

Podczas uroczystości na ręce pani Dyrektor Szkoły Wiesławy Palt zostały przekazane przez Wójta Gminy Łubniany pana Krystiana Baldego wyrazy uznania za zaangażowanie w krzewienie sportu wśród uczniów . Pani Palt podsumowując galę podkreśliła, że osiągnięcie tego sukcesu było możliwe dzięki wzorowej organizacji pracy jaka panuje w naszej szkole, zaangażowania nauczyciela wychowania fizycznego, rodziców a także dzięki wspaniałej postawie uczniów, którzy walczyli do końca o każdy punkt z godną podziwu determinacją i poświęceniem.

Podziękowanie_Wiesława_Palt_PSP_Łubniany

Gratulujemy panu Dariuszowi Paltowi, który pracuje i działa zgodnie z zasadą, że najważniejszą cechą nauczyciela jest nie tylko przekazywanie wiedzy uczniom, ale przede wszystkim rozpalanie w nich zainteresowań i pasji oraz zaszczepienie świadomości zdrowego i aktywnego stylu życia.

W części artystycznej wystąpili uczniowie z PSP w Łubnianach prezentując:

  • „Odę do Sportu” w wykonaniu Julii Piechoty ucz. kl. V przygotowanej przez panią Jolantę Begińską
  • Autorskie piosenki (tekst i muzyka) pana Krzysztofa Chalińskiego w wykonaniu zespołu muzycznego „Czterolistna Koniczynka”
  • Układ taneczny w wykonaniu zespołu przez przygotowany przez panią Aleksandrę Dzieję.

 

Na zakończenie podziękowano panu Krystianowi Baldemu Wójtowi Gminy Łubniany za wsparcie finansowe przy organizacji wyjazdów na zawody sportowe, oraz nauczycielom z PSP w Łubnianach, dyrektorowi ŁOK w Łubnianach oraz Radzie Rodziców za pomoc przy organizacji uroczystości.