Aktualności

W dniach 30.04-02.05.2014r. drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łubnianach uczestniczyła w Ogólnopolskim XIV Turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w Warszawie. Mecze rozgrywano na Stadionie Polonii, a finały na Stadionie Narodowym.

 

W tej edycji uczestniczyło około 200 tysięcy zawodników z całej Polski. Została ona uznana za największą piłkarską imprezę w kategorii U-10 i U-12 w Europie. W ścisłym finale uczestniczyło około 1000 zawodników – 64 drużyny, reprezentanci poszczególnych województw w kat U-10 dziewczyn i chłopców, U-12 dziewczyn i chłopców. Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, patronat objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej, sponsorem głównym była firma „Tymbark”, a honorowym patronat objęła Pierwsza Dama Rzeczpospolitej Polski Pani Anna Komorowska. Wielki Finał obfitował w mnóstwo sportowych emocji, których początkiem było uroczyste otwarcie połączone z losowaniem grup na Placu Defilad w Warszawie.

 

Finał Ogólnopolski był rywalizacją na niezwykle wysokim poziomie, sportowym, zarówno indywidualnym jak również zespołowym. Mimo zaciętej walki w rywalizacji ze Szkołami Mistrzostwa Sportowego, Akademiami Piłki Nożnej, Klubami sportowymi nasz drużyna zajęła XVI miejsce w swojej kategorii, puchar, medale oraz indywidualne nagrody. Jednak nie wynik był najważniejszy, ponieważ największą nagrodą dla naszej drużyny było uczestnictwo w Finale Ogólnopolskim, w którym spotkali się najlepsi z najlepszych ze wszystkich województw, liczyła się dobra zabawa. „Wszyscy jesteśmy zwycięzcami”- te słowa wypowiedział Zbigniew Boniek prezes PZPN oficjalnie otwierając zmagania sportowe. Turniej „ Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był prawdziwym świętem dziecięcego futbolu i okazją do zobaczenia w akcji najbardziej uzdolnionych piłkarsko dziewcząt i chłopców z całej Polski. Zawodnicy odbyli ekskluzywną wycieczkę po Stadionie Narodowym, podczas której poznali kulisy i tajemnice najpiękniejszego i największego polskiego stadionu oraz po Starym Mieście w Warszawie.

 

Drużyna w składzie:

1. Natalia Grala – kapitan –PSP Łubniany

2. Aneta Borosz – PSP Łubniany

3. Nicole Lerche – PSP Łubniany

4. Justyna Kempa – PSP Łubniany

5. Weronika Puscz – PSP Łubniany

6. Julia Piechota – PSP Łubniany

7. Emilia Szeląg – PSP Łubniany

8. Julia Szymańska – PSP Łubniany

9. Julia Grala – PSP Łubniany

10. Oliwia Meinert – PSP Kędzierzyn – Koźle

11. Zuzanna Zając –PSP Rogi

12. Oliwia Kiwus-PSP Stare Budkowice

 

Trener: Dariusz Palt

Opiekun: Wiesława Palt

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Łubnianach, uczniowie, rodzice dziękują Panu Krystianowi Baldemu Wójtowi Gminy Łubniany za ufundowanie strojów sportowych, firmie „Rudatom” w Kępie, Zakład Stolarski „Fila” w Dąbrówce Łubniańskiej, firmie Plastodrew” – Ryszard Sowa w Dąbrówce Łubniańskiej oraz dwóm osobom prywatnym za wsparcie finansowe.