Aktualności

W  dniach 1 i 2 kwietnia 2016 roku na stadionie piłkarskim w Brzegu odbył się Finał Wojewódzki XVI Edycji „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU’’. W rywalizacji wzięły udział drużyny dziewcząt i chłopców w 3 kategoriach wiekowych: U8, U10 i U12. Prawo startu w finale wojewódzkim miały drużyny, które wcześniej zostały mistrzami swoich powiatów. Publiczną Szkołę Podstawową z Łubnian reprezentowały w tym roku aż cztery drużyny: dziewczęta w kategorii U8, U10 i U12 oraz chłopcy w kategorii U8.

Wspaniały sukces odniosły nasze dziewczęta w kategorii U 10 (opiekun Dariusz Palt), które zostały mistrzami województwa, a tym samy wywalczyły prawo startu w wielkim ogólnopolskim finale. Finał ogólnopolski odbędzie się w Warszawie w dniu 29.04-2.05.2016.

Nasze mistrzynie,  zagrały w składzie: Blanka Kołodziej (bramkarz),  Monika Sowa (kapitan), Agata Chyra, Paulina Faltin, Lilianna Koziol, Zuzanna Król, Emilia Orzechowska, Amelia Sossna, Emilia Sowa, Kinga Szeląg. Królem strzelców została Paulina Faltin zdobyła 28 goli w sześciu meczach.

Dla Publicznej Szkoły Podstawowej w Łubnianach to już drugi wielki finał w Warszawie.

Drugie miejsce w województwie zdobyła drużyna dziewcząt U8 (opiekun Jolanta Jamińska), która w finale po bezbramkowym remisie przegrała po rzutach karnych z drużyną Białej Nyskiej. Najlepszą zawodniczką turnieju w tej kategorii została Paulina Bartosz. Dziewczęta U8 grały w składzie: Rafaela Król (bramkarz), Paulina Buhl, Paulina Bartosz, Julia Wysocka, Wiktoria Sowa, Daria Jagosz, Justyna Kistela, Wiktoria Nowak, Emilia Olejnik, Nadia Klara.

Dziewiąte miejsce zajęła drużyna chłopców U8 (opiekun Agnieszka Kumiec) oraz U12 dziewcząt (opiekun Dariusz Palt). O dużym pechu w losowaniu mogą mówić dziewczęta, które w fazie grupowej musiały zmierzyć się z późniejszymi mistrzyniami i wicemistrzyniami województwa. Z mistrzyniami zremisowały 0:0, natomiast z wicemistrzyniami przegrały 0:2. Skład drużyny chłopców U8: Marco Polok, Michał Piwowar, Aleksander Gędźba, Piotr Duława, Maxymilian Gmyrek, Jakub Langosz, Marek Twardawski, Igor Włodarczyk. Skład drużyny dziewcząt U12: Justyna Kempa (bramkarz), Natalia Grala (kapitan), Julia Grala, Aneta Bartosz, Weronika Puscz, Emilia Szeląg, Paulina Sigburg, Julia Piechota, Wanessa Sowa.