Aktualności

Po raz drugi z rzędu Publiczna Szkoła Podstawowa w Łubnianach została  triumfatorem Wojewódzkich Igrzyskach LZS Szkół Podstawowych. Tym  samym obroniła zdobyty  w ubiegłym roku tytuł mistrzowski.

W ramach Wojewódzkich Igrzysk LZS uczniowie  rywalizują w grach zespołowych (mini piłka siatkowa, mini piłka ręczna oraz mini koszykówka) oraz w lekkoatletyce. Po finałach gier zespołowych, które odbyły się w kwietniu uczniowie z Łubnian zajmowali wysokie drugie miejsce. Zdobyli między innymi  złoty medal w mini siatkówce dziewcząt i brązowy medal w mini siatkówce chłopców. Decydujące o triumfie  okazały się indywidualne mistrzostwa w lekkiej atletyce, które odbyły się 11.06.2014 na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w 10 konkurencjach lekkoatletycznych: czterech biegowych (100m, 300m, 600m, 1000m), dwóch rzutnych ( pchnięcie kulą, rzut piłką palantową), dwóch skocznych (skok w dal i wzwyż) i w dwóch sztafetowych (4x100m i sztafeta szwedzka 400 m /300 m/200 m/100m) Zdobywcą dwóch medali został Dawid Faltin, który został wicemistrzem województwa w skoku w dal z wynikiem  5,06 m oraz brązowym medalistą na dystansie 300 m (0:43,22). Również dziewczęta zdobyły 2 „krążki”: srebro w sztafecie szwedzkiej (2:54,42) w składzie: Wanessa Czech, Weronika Jambor, Wiktoria Jambor, Oliwia Westfal oraz brąz w sztafecie 4x100m(0:59,06): Oliwia Baron, Justyna Holeczke, Aleksandra Pilipowska, Kataryna Melcer. Na czołowych miejscach uplasowali się także: Jambor Weronika (1000m), Faltin Dawid, Leckner Oliwer, Blaszczyk Kamil, Kołsut Dawid (sztafeta szwedzka) – 5 miejsce;  Anna Sowa (100m), Katarzyna Melcer (skok w dal) – 6 miejsce;  Aleksandra Pilipowska (skok w dal), Dawid Broniszewski (piłka palantowa) – 7 miejsce. W ponad trzydziestostopniowym upale uczniowie z Łubnian zdobili 195,5 pkt co dało 2 miejsce drużynowo w letkiej atletyce, a w konsekwencji zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Wojewódzkich Igrzysk LZS 2014.